“Vanurid” haigestuvad ja 2. päeva huvitavad tegemised.

Vähene unetundide arv, ajavahe (10 tundi võrreldes Eestiga) ja siseruumides olev jahe konditsioneer võttis juba 2-ks päevaks nii mõnegi mehe kurgu kähedaks ja sundis salli kaela panama. Huvitaval kombel olid haigestunud kõik 3 meest, kel vanust rohkem kui 30 ja noorematel polnud häda midagi, sealt tekkis seltskonnas selge eristatavus “Vanurid” ja “Noored” +/- 30 😀

Taaskord alustasime varakult ja läksime Rich Dad kontorisse igal teisipäeval kell 7.30 algavale koosolekule. Toreda üllatusena olid seekord kohal ka Robert ja Kim Kiyosaki isiklikult.
Esimene asi, mida Robert koosoleku ruumi sisse tulles ütles oli: “7 Eesti meest, aga kus naised on?”  (Robert külastas 2010 suvi Eestit ja meeldis tallegi ilus vaatepilt Eesti naiste näol).
Kohe alguses tuli teemaks Eesti ja tunti huvi kommunismi vastu ja kuidas elu Eestis sel ajal oli.
“Vanurid” oskasid rääkida mitmeid uskumatuid lugusid sellest ajast, kuid mis kõige huvitavam, siis Roberti nägemusel on Eesti liikunud kommunismist üha enam kapitalismi poole, kuid USA on liikumas üha enam kapitalismist kommunismi poole (riik peab hoolitsema inimeste eest ja kõigile võrdsed tingimused jne.). Peagi ilmuvas raamatus “Why A students work for C students” (Miks 5-lised õpilased töötavad 3-liste heaks?) tuleb see teema väga tugevalt esile ning ärritab suurt hulka inimesi.

Pärastlõunal läksime vaatama Lisa & Josh Lannoni ettevõtmist – alkohoolikute ja narkomaanide taastusravi keskus, mille kuuaja pakett maksab 14 000$ – 32 000$.

Lisa ja Joshi lugu on äärmiselt inspireeriv – üle 10 aasta tagasi oli Lisa politseinik ja Josh ta mees pidas baari ning keskkonna mõjul sai temast alkohoolik. Nende suhe oli peaaegu, et lõppemas, sest Lisa ei kannatunud seda enam välja ning Josh otsustas minna taastusravile Californiasse, mis kestis ligi kuu aega. Seal olles suutis ta oma pahest lahti saada ja sai keskuse omanikuga suurepärase klapi. Ta oli meeleldi nous olema ka Joshi ja Lisa mentor, kui nad otsustasid aidata ka teisi sõltlasi oma pahest lahti saada ja Phoenixis oma keskus avada.
Täna on nende ettevõte väga edukas ja neil on kokku 5 keskust eri paikades Ameerikas ning nad on aidanud tuhandetel inimestel tagasi saada oma elu ja pere. Lisaks sellele läheb neil väga hästi ka investoritena, sest nad omavad ka kinnisvara,mida keskusteks kasutatakse ja investeerivad ka mujale.

Kuidas nende äri töötab?
Taastusravi keskus, mida meie külastasime oli kallis piirkonnas paiknev 7 magamistoaga luksusmaja ning kõrval krundil asuv 4 magamistoaga veelgi luksuslikum maja.
Suurema maja maksumus oli 2004a. 1,8 miljonit dollarit.

Nende klientideks on suurema sissetulekuga inimesed, kellel on alkoholi või narkootikumide sõltuvus. Suuremas majas oli igas toas 2 voodikohta ja väiksemas majas 1 voodi, mida nad välja üürivad klientidele. Lisaks sellele sisaldab see erinevaid protseduure, toitumist jne.
Mis kõige olulisem, kui inimene sinna tuleb, siis peetakse temaga maha väga sügav jutuajamine, mille eesmärgiks on inimese sisemine soov, miks ta soovib oma sõltuvusest loobuda viia maksimaalsele tasemele.
Tundub, et neil õnnestub see hästi, sest kui tavapäraste võõrutusravikeskuste klientidest peab kuuri lõpuni vastu kõigest 40%, siis Lisa ja Johni keskuse külastajatest läbib taastusprogrammi (min 28 päeva) 90% seda alustanud inimestest.
Kokku rendivad nad välja 54 voodikohta ja nende täituvus on igakuiselt 70-80% ning nad plaanivad avada veelgi keskuseid ka väljaspool USA-d (esimesena Austraalias).

Suurepärane näide, kuidas halb (Joshi alkoholisõltuvus) muutub heaks (ettevõtteks, mis on talle ja tema naisele teeninud miljoneid dollareid ning mis veelgi olulisem nad päästsid oma suhte).

Õhtul käisime veel ka CASHFLOW klubis, mille tase ei vastanud päris meie ootustele – endiselt vaadatakse 10- sammu videosid, inimesed hilinevad jne. Positiivne oli see, et kohtasime ühte ehitajat, kes teeb kõiki ehitustöid ja saime vaatama minna ka ühte käimasolevat projekti.

Saime teada nii mõndagi ehitajate turu kohta. Tema teenuse maksumus on 50$ tunnis, kuid tööd teeb ta imekiiresti. Siiski tundus see hind meile ikka üleliia kallis, pea 10x rohkem kui Eestis, kuid tema väitel teevad maksab teistest ehitusettevõtetest tellimine 100$ tunnis.

Rubriigid: Kinnisvara, Koolitused, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga