Uus majandus

Rikaste vandenõuRikaste vandenõu raamatule ilmuvad Robert Kiyosaki poolt uuendused / täiendused aadressil www.conspiracyoftherich.com

Viimane neist (73) ilmus 29. november ja kannab pealkirja Uus majandus. Järgneb selle tõlge.

Uus majandus

Viimasel ajal on USA uudised täidetud juttudega uuest majandusest. Probleem on aga selles, et ma ei saa aru mida nad sellega öelda tahavad. Tihti mõtisklen selle üle mida inimesed mõtlevad “uue majanduse” all.

Kuna keegi pole defineerinud uut majandust minu jaoks piisavalt, siis järgnevalt jagan ma mõningaid oma definitsioone.

Raha

Rikaste vandenõu lugejana Sa juba tead, et raha lõpetas raha olemise 1971. aastal, kui Nixon lõpetas USA dollari tagamise kullaga. Täna on raha võlg. Raha ei ole enam raha uues majanduses.

Kuna raha on võlg, siis säästjad on kaotajad. Vana-majanduse inimesed proovivad ikka veel säästa raha, kuigi intressimäärad on nulli lähedal ja Fed (USA keskpank) trükib miljardeid dollareid. Uues majanduses on laenajad võitjad ja säästjad kaotajad.

Vanus

Vanas majanduses oli vanus vara. Uues majanduses on vanus kohustus.

Vanas majanduses tähendas vanus kogemusi ja teadmisi. Uues majanduses tähendab vanus vanadust ja ajast mahajäämist.

Kui täna vanemad töötajad jäävad tööst ilma, siis on neil raske leida tööd, kui nad just ei ole kaasas käinud viimaste tehnoloogiliste arengutega.

Haridus

Vanas majanduses oli haridus väga tähtis. Haridus andis Sulle eelise nende ees, kel haridus puudus. Uues majanduses, mil tehnoloogia muutub nii kiiresti, on õpitu vananenud juba enne kui üliõpilased lõpetavad ülikooli.

Vanas majanduses ei saanud kõik endale lubada ülikooli minekut. Uues majanduses muutsid õppelaenud kõrghariduse omandamiseks kõike.

Uues majanduses on kõrgharidus tavapärane. Lihtsalt see, et Sul on kõrgharidus ei tähenda veel seda, et Sa saaksid turvalise, kõrge palgaga töökoha.

Näiteks, hiljutise küsitluse põhjal USAs, 85 protsenti ülikooli lõpetajatest plaanis kolida tagasi ema ja isa juurde, kuna neile tundus töökoha saamine lootusetu. Mis veelgi hullem, madalamate palkade juures on õppelaen veelgi suuremaks koormaks kui kunagi varem. Uues majanduses võib kõrghariduse maksumus olla suurem kui selle investeeringu tasuvus.

Kõrgepalgalised töökohad

Vanas majanduses oli kõrgepalgalisi töökohti külluses. Isegi ilma kõrghariduseta inimestele oli kõrgepalgalisi töökohti tehastes.

Uues majanduses on tehased kolinud Aasiasse. Täna on maailmas liiga palju tehaseid. Kui töötajad soovivad palga kasvu, siis tehased lihtsalt kolitakse madalama palgaga riikidesse.

Infoajastu ja uus majandus likvideerivad töökohti. Täpselt samuti nagu autod muutsid hobused igandiks, muudab tehnoloogia paljud elukutsed igandiks.

Wall Street Jorunal (USA ajaleht) avaldas hiljuti artikli sellest kuidas raamatukoguhoidjad muutuvad mittevajalikuks. Artikli põhjal uued raamatukogude filiaalid ei vaja raamatukoguhoidjaid. Raamatukoguhoidjate asemel on metallkastid, mille kaudu inimesed saavad tellida raamatuid ja DVDsid reaalajas ning tulla neile hiljem järgi.

Uues majanduses muudab kõrgepalgaline töökoht Sind järgmiseks sihtmärgiks, et välja arendada tehnoloogia, mis suudab ära teha Sinu töö palju väiksemate kuludega. Uues majanduses aitab tehnoloogia neid ettevõtjaid, kes teevad selle abil rohkem väiksemate kuludega. Uus majandus muudab paljud töötajad igandiks, kalliks ja vähemväärtuslikuks.

Maksud

Vanas majanduses enamik inimesi lihtsalt maksis oma makse.

Uues majanduses, kui valitsus tõstab makse, siis inimesed võivad kolida oma tegevuse interneti abil riikidesse ja piirkondadesse, kus on väiksem maksukoormus.

Pension

Vanas majanduses tagas ettevõte, milles Sa töötasid, Sulle sissetuleku kuni elu lõpuni.

Uues majanduses vastutab töötaja ise selle eest, et talle jätkuks sissetulekut elu lõpuni. Samas kui aktsiaturud ja kinnisvaraturg jätkavad kukkumist, siis peavad miljonid juba pensionile jäänud inimesed minema tagasi tööle.

Kaks majandust ühes

Igas riigis on kaks majandust. Üks majandus koosneb töötajatest, kes tegutsevad vana majanduse reeglite järgi. Need on inimesed, kes kannatavad uues majanduses. Teine majandus koosneb inimestest, kes tegutsevad uue majanduse reeglite järgi. Need inimesed kasvavad uues majanduses.

Huvitav on aga see, et inimesed, kes tegutsevad vana majanduse reeglite järgi elavad kõrvuti nendega, kes tegutsevad uue majanduse reeglite järgi. Küsimus on selles: kumma majanduse reeglite järgi Sina tegutsed?

Tänan Sind, et toetad Rikaste vandenõud.

Robert Kiyosaki

Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga