Kus osariigis teha oma ettevõtte ja kuidas leida head piirkonda kinnisvarainvesteeringuteks?

Äärmiselt oluline on kinnisvara investeeringutel ja üleüldse USA-s ettevõtlusega tegelemisel vaja jälgida erinevate osariikide ja linnade demograafilisi näitajaid ehk kas inimesi on sinna juurde tulemas või on just paljud sealt ära minemas. Seda tasub jälgida ka muudes riikides 🙂

Üks olulisemaid faktoreid on see, kas töökohti tuleb piirkonda juurde või jääb vähemaks ja kui püsivad on need töökohad.
Head piirkonnad, mis meile kõrvu jäid:

Dallas, kuna seal on suur naftakaevandus.
San Antonio, kus on suur osa USA meditsiinitööstusest.
Phoenix, kus on pidevalt soe ja kuiv kliima, seetõttu on see populaarne turismisihtpunkt ning paljud terviseprobleemidega inimesed tulevad külmemast kliimast sinna elama.
Memphis, kus on USA transpordi- ja logistikakeskus.

Nendes piirkondades rahvaarv kasvab ning seal on töökohad, mis püsivad. Kindlasti leidub häid piirkondi veel teisteski linnades, kuid igal juhul tuleb sarnaseid parameetreid jälgida.

Kehvad piirkonnad hetkel:

Detroit – mitmed suured autotehased on viimaste aastate jooksul oma tehased kinni pannud, mistõttu on töökohtade arv järsult langenud ja paljud inimsed sealt ära kolinud ning see mõjutab ka kõiki teisi sektoreid

Nevada osariik (seal asub maailma suurim meelelahutuskeskus Las Vegas) – inimesed kulutavad raskel ajal tunduvalt vähem meelelahutusele ning seetõttu on see osariik saanud väga suure löögi, mis väljendus ka kinnisvarahindade suures languses.

California osariik – see on ülivõimsalt USA kõige halvema ettevõtlus ja kinnisvarainvesteeringute kliimaga osariik. Ettevõtjana lasub Sul väga kõrge maksukoormus ning kinnisvara puhul on üürnik palju paremas seisus kui selle omanik. Kui üürnik ei maksa ja ei koli välja, siis on äärmiselt raske teda sealt välja seada. Kui õigesti mäletan, siis saab üürnik isegi kuni 6 kuud rahulikult seal nii olla, et sa ei saa omanikuna midagi teha.

Kus osariigis asutada ettevõte?

Kui soovid USA-s asutada oma ettevõtte siis kõige paream omanikukaitsega ettevõtted saad Sa teha Nevada või Wyoming osariigis.

Esiteks on seal ettevõtte tegemine ja omamine kõige soodsam erinevate tasude kui ka maksude mõttes, kuid mis veelgi olulisem, kui keegi peaks Su kohtusse kaebama (mida USA-s tehakse uskumatult palju), siis on Sinu vara tunduvalt paremini kaitstud, kui muudes osariikides.
Kui Su põhitegevus toimub mõnes muus osariigis, siis on soovitav teha emafirma ühte nendest kahest osariigist ja tütarfirma sellesse osariiki, kus tegelikult tegutsed.

Rubriigid: Kinnisvara, Koolitused, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga