3. päev – kohtumine kinnisvara suurtegijaga ning maakleriga, kes näitas suurepärase tootlikusega objekte.

See päev algas tõeliselt huvitava kohtumisega. Nimelt saime kokku Ken McElroyga, kes on omab koos oma partneriga suurt kinnisvara ettevõtet MC Companies. Nende portfellis on hetkel 8000 ühikut kinnisvara, mida nad välja üürivad. 500 ühikut on ehitamisel ning 1500 valmib veel 2 aasta jooksul.
Neil on kokku 200 akrediteeritud investorit (Sul peab olema vähemalt 1 000 000$ eest vara, et kvalifitseeruda), kelle hulgas ka Robert Kiyosaki.

Ken McElroy on ka Rich Dad advisor, kirjutanud mitu raamatut kinnisvarast ning tema nimi käib läbi ka mitmest Roberti raamatust ja salvestusest.

Nende objektid on peamiselt suured korterelamud või elamurajoonid alates 69-st kuni 680 korterini ühel objektil.
Äärmiselt huvitav oli kuulda, kuidas nad oma objekte valivad (nr1, kui palju töökohti antud piirkonnas on), kui palju maksab nende jaoks uue kortermaja ehitamine (tuli välja, et suure tegijana maksab see neile sama palju kui Eestis – ligi 90$ ruutjalg ehk ligi 630€ m2).

Kõige huvitavam on nende äriplaan. Nad kaasavad objektide finantseerimiseks investorite raha ning investorid saavad 8-12% tootluse oma rahalt. Kuid mis kõige parem : 4-5 aasta jooksul maksavad nad investoritele kogu sisse pandud raha tagasi ning neile jääb alles 67% osalus ehk peale seda kui nad raha tagasi saavad jääb neile igavane rahavoog.
Kuidas nad seda teevad? Sellel on paar äärmiselt olulist nüanssi, mida on kirjalikul teel veidi raske lahti kirjutada, aga kindlasti räägime me sellest 17. Aprilli CASHFLOW klubis, kus me USA-s õpitut osalejatega jagame. Kui CASHFLOW mängu tehinguid vaadata, siis on Keni äri kaart limiteeritud partnerlus 😉

Käisime vaatamas ühte korterelamut 260 korteriga.
See õhkkond ja selle objekti haldur olid uskumatult tasemel, midagi sellist pole me varem ühelgi üüritaval objektil näinud. Tekkis soov ise sinna korter üürida.


Esiteks äärmiselt kena haljastus kortermaja rajooni sissepääsu ees. Siis vastuvõtu hoone, kus uusi üürnikke vastu võetakse ja olemasolevad saavad aega veeta, tasuta vett ja popkorni nautida ning vajadusel ruume peo pidamiseks üürida.

Korterelamu haldur Mickey oli äärmiselt meeldiv ja viisakas ning hea suhtleja. Vaatasime kolme näidiskorterit, mis olid sisustatud nii, nagu keegi seal sees elaks ja neid kortereid üürita kunagi välja, vaid need ongi mõeldud potensiaalsetele üürnikele näitamiseks.

Hiljem saime kokku Kris Ontiverosega, kellega 2009 Rich Dad koolitusel kohtutud sai. Ta on kinnisvara maakler ja tal on endal 6 üürimaja.

Kris näitas odavamaid piirkonde majasid ning nägime ära ka 2-se ja 4-se ridamaja. Lisaks saime huvitavat infot kinnisvara turu kohta Phoenixis:

  • Populatsioon kasvab ehk Phoenixisse ja selle eeslinnadesse kolib pidevalt inimesi juurde, eelkõige just selle sooja kliima tõttu
  • Kinnisvara hinnad on erinevates hinnaklassides keskmiselt 2-7% tõusnud
  • Müügihinnad on 2000 aasta tasemel
  • Töötus Arizonas on viimase 2 aastaga langenud 10,8%-lt 8,7%-ni.

Käisime vaatamas ka ühte 3/2 maja, mille maksumus oli 53 500$ ja potensiaalne üüritulu on 850$ kuus.
Võite ise teha arvutused, kas see tehing on hea või mitte.

Rubriigid: Kinnisvara, Koolitused, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga