2-päevane CASHFLOW metsas üritus edukalt lõppenud

CASHFLOWd mängimasLõppenud nädalavahetusel toimus järjekorras neljas CASHFLOW metsas üritus. Üritus oli üliedukas ning täielikult väljamüüdud.

Kahe päeva jooksul omandasime uusi finantsteadmisi läbi CASHFLOW lauamängu. Lisaks tutvusime protsessiga kuidas tekib raha – millist rolli mängivad keskpangad, valitsused, parlamendid ja kommertspangad.

Selgemaks sai Robert Kiyosaki sõnum: Säästjad on kaotajad. Ma ei suuda säästa nii kiiresti kui pangad suudavad luua uut raha ehk kokkuvõttes kaotan pidevalt oma raha läbi väärtuse languse.

Saime teada läbi rahasüsteemi tundma õppimise, et kui kõik võlad Maailmas tagasi makstaks, siis lakkaks raha eksisteerimast ehk lühidalt õppisime RAHA = VÕLG.

Raha = Võlg

Õppisime läbi CASHFLOW mängu laenu võtma – katsetades erinevaid variante: tagasihoidlikust laenuvõtjast kuni väga suurte laenudeni väga keerulistes olukordades. Selle käigus tuli CASHFLOW mängu lisada uut raha kuna mängukarbis olnud raha sai otsa….

Uue raha lisamine süsteemi reaalelus on keskpankade õigus ning see on lubatud ka CASHFLOW ning Monopoly lauamängudes. Raha lisamiseks kasutatakse tavalist paberit… Kehtib reegel: Pank ei saa kunagi pankrotti minna ning pangas ei saa kunagi raha otsa.

Järgmine selline üritus toimub 13-14.12.2008 rabav.ee metsaonnis.

Rubriigid: Koolitused, Pabervarad, Vara klassid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga